mailmunch-forms-widget-1001238
top of page

5 TAKTİKLE ETKİ YARATAN KİŞİ OL

Güncelleme tarihi: 16 Tem 2020

Hayallerinin peşinden gitmeyi, gerçekleştirerek etki yaratmayı hayatında bir kez olsun seçtiysen şunlarla yüzleşmişsindir:


1-Aile ve arkadaşların “ama olmaz ki…. Hayallerin çok büyük, çünkü…. Biraz alçaktan uç” mıymıtıları

2-Kendinden şüphe etmek.

Ve ardından 2 seçenek vardır:


1-Kendine inancı yitirme. Heyecanının üstünü kapama. Nedenlerini öğrenmek için tıkla.

2-Banane başkasından ben kendime inanıyorum. Daha önce yaptım, yine yaparım. En azından denemiş olurum.


1. maddeysen ve ya 1-2 arasında gidip gelip aynı noktaya dönüyorsan merak etme yalnız değilsin.


Hayallerini gerçekleştirerek etki yaratan kişi olman için 5 taktik çıkardım:


TAKTİK-1-NETLEŞ VE PARÇALA


Çünkü net olmayan hiçbir şeyi vizyonlayamazsın. Ayrıca ölçülebilir olmayan hiçbir konuda gelişimini ölçemezsin.

Diyelim büyük hayalin kendi işini kurmak ama nereden başlayacağını bilemiyorsun. Şuan nerede olduğunu ve nereye gideceğini netleştireceğin konular:-Hangi konuda iş kuracağım?


-Ölçeği ne olacak? Micro, makro ya da pek çok çalışanı olan bir şirket mi?


-İşe katacağım güçlü yanlarım neler?

-Ne satacağım?


-Müşterilerimin hangi problemini çözeceğim?
Cevaplardan sonra net çerçeve şu şekilde olabilir:


Ben ve asistanımdan oluşan ve evimde laptopumdan yönettiğim, ayda 10 ve yukarısında satış yaptığım ve ev kadınların evlerinde yaptığı yemekleri satıp onların evlerinden para kazanmasını sağladığım bir işi kurmak istiyorum.

İşte şimdi her şey net! Ayrıca bunun için aksiyonlarını parçala ve her gün yaz. Dr. Gail Matthews tarafından yapılan bir araştırma gösteriyor ki hedefleri yazmak %42 oranında onları gerçekleştirmeyi sağlıyor. Öyleyse hadi kap en sevdiğin not defterini ve kalemini yazmaya başla!


TAKTİK-2-HAYATIMA GİRENLERDEN BEN SORUMLUYUM


Kurbanlık hikayelerini tıslayanları hayatından elimine et. Yalnızca bu da değil kafandan geçen her olumsuz, negatif ve yargılayıcı düşünceyi fark et ve dönüştür. Düşünce sisteminin otomatik işleyişi hayatını yaratıyor. Nörobilim pek çok araştırmayla bunu kanıtlıyor. Bilimsel detayları öğrenmek için tıkla. Negatifliğe, modunu aşağıya çeken her şeye tahammül seviyen sıfır olsun.


Yani Bay Rüştü Mod Düşürücü’den uzak dur. Bay Rüştü Mod Düşürücü Filtren:


1-Sana neden olmayacağını anlatan acaba senin hayalinin aynısını gerçekleştirmiş mi? Mesela iş tavsiyesi aldığın biri en azından 3 sene senin yapmak istediğin şeyi tecrübe etmiş mi?


2-Bu kişi gerçekten kendi hayallerini gerçekleştirmiş, başarılı ve pozitif biri mi? Ne olursa olsun hayallerinin arkasından gitmeyi seçmiş mi?

Bu iki filtreden geçenlerden tavsiye almak son derece güvenli!3.TAKTİK- KENDİNE POZİTİF KANITLAR BULDiyelim 50’lerindesin. Kilo vermek ve fit olmak istiyorsun. Kendine 50 sinden sonra spora başlayıp, fitleşen insanların örneklerini bul. Ve bunu istersen her konuda bulabilirsin. Mesela bu örnek hedefe de. Ernestine Shepherd’ı araştırmanı tavsiye ederim. Ayrıca işte bir kanıt daha var.


Google’a, youtube bunun sorusunu yazsan dahi önüne yığınla şey çıkar. Her biyografide bulacağın ortak nokta ise şu: Hepsi başarısızlığa uğruyor. Hepsi sorunlar yaşıyor. Ama devam ediyorlar.


Hep hatırla başarısızlığı başarısızlık yapan düştüğün yerden kalkmamaktır.


4. TAKTİK- KENDİ DOĞRULARINA GÜVEN, KENDİ HAYATINI YAŞA


Bonnie Ware tarafından yapılan bir araştırma gösteriyor ki ölüm döşeğinde olan kişilerin en pişman olduğu şey, kendilerinin değil, başkalarının hayatını yaşamaları.

Yani kendi hayallerinin peşinden yürü.


En azından günün sonunda pişman olmayacaksın.

5. TAKTİK- HAREKETE GEÇ


Biz hareketle motive oluruz. Yetersizlik korkunu ciddiye alma, hemen harekete geç! Bunu ben söylemiyorum araştırmalar söylüyor. Harekete geç ve böylece daha çok çözüm karşına çıkacak. Aksiyonlar zihninde kaldıkça bir işe yaramaz. Ben ne zaman Netflixe dalsam, çok uzun süre hareketsiz kalsam, arkadan arkadan kendimden şüphe ritimleri gelmeye başlar. Ama ne zaman koşsam, hareket etsem veya hedefim için aklıma gelen aksiyonu yapsam hemen kendime güvenim artar. Bir şey öğreneceksen yalnızca okuyarak değil, okuduğunu pratik ederek, hayatında uygulayarak, tutumuna davranışlarına yedirerek bunu yaparsın.

Evet şimdi sıra sende! Hangi taktikleri uygulamayı seçiyorsun? Ya d asana özel yöntemler var mı? Hangi hayallerin için vaz geçme noktasına gelmiştin? Ve tekrar ele almaya karar verdin? Lütfen paylaş.

Ayrıca 6 haftada kendinin daha başarılı, zengin ve çekici halini yaratabilirsin. Elbette Başarılı, Zengin, Çekici Sen Workshopumla. Burada hayatını 3 modülde ele alacaksın.
1. Modül odak-İş: Senin için doğru işe başlama, kariyerini güçlü yanlarını açığa çıkartacak şekilde yönlendirme


2. Modül odak-Para: Kendin için birinci sınıf bir hayat yaratmak, finansal özgürlük


3. Modül odak-Karşı konulmaz bir enerji aurası yaratmak


DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLA!


Evet bir sonraki seviyeme hazırım diyorsan kayıt ve bilgi için lütfen benimle bağlantıya geç. tugce@tugcesabaz.comVeee bu blog postum sana ilham olduysa aşağıdaki ve yukarıdaki paylaşım işaretlerine tıklayarak paylaşırsan başkalarının da hayatının değişmesine destek olabilirsin.


Hepimizin kendine özgü rengi ve imzası var. Bunu şuan belki net bir şekilde bilmiyoruz ama aynı bu niyetle bir adım attığında yepyeni bir umut patikası açılır ve içeriye fırsatlar girer.

Web sitemde olduğun için, bunu okuduğun için, izlediğin için ve paylaştığın için çok teşekkürler.Hep hatırla sen çok önemlisin ve değerlisin. Ve kendine özel rengi katarak gerçekleştirdiğin her hedefinle başkalarının hayatı daha anlamlı ve güzel olacak.


Haftaya "Hayallerin Cepte Perşembesi"nde görüşmek üzere!


🧡

Tuğçe
79 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page