mailmunch-forms-widget-1001238
top of page

Selam, Ben Tuğçe

Büyürken iki hayalim olmuştu. İlki ressam olmak, ikincisi de başarılı bir iş kadını olmaktı. Ve tahmin edin bakalım hangisi gerçek oldu. İkisi de. Kendi iyi yaşam şirketimi kurdum. Bireysel seanslar ve online eğitimler veriyorum. 2 kitabım var. Ayrıca ev studiomda özgürce eserlerimi yapabiliyorum.

_15A9585.jpg

Peki bunların hepsi nasıl oldu?

İtiraf ediyorum: Hiç kolay değildi:) Çok hayal kırıklığına uğradım. Her şeyi bırakasım çok geldi. Ama şimdi seninle beni devam ettiren iki başarı sırrımı paylaşıyorum:

  1. Hayallerime vaz geçmeden inanmak.

  2. Hayatımı verimli yaşamak.

Sürecin tüm detaylarını ilk kitabım Proje: Hayallerini Gerçekleştir de anlattım. Okuyunca yalnız olmadığını hemen fark edeceksin.

Neden yaşam koçu ve nefes terapisti oldum?

Daha küçük bir kızken benden yaşça büyük insanlar mesela babaannem ve arkadaşları, kendi yaşıtlarım, yeni tanıştığım kişiler bana hemen açılırdı. Problemlerini paylaşıp akıl sorarlardı. Ben de onlara çözümler bulmaya ve motivasyon vermeye bayılırdım. Hatta bazıları konuşmalarımı kayıt dahi ederdi:)

O zamanlar yaşam koçluğu diye bir meslek yoktu. Ama içgüdüsel olarak yaptığım bu koçluktan aşırı mutlu oluyordum.

Üniversite eğitimimi Kimya üzerine aldım. Ve özel sektörde 11 sene çalıştım. İlaç validasyonu, marka müdürlüğü ve pazarlama müdürlüğü yaptım.

 


 

En derin amacım şuydu:

GERÇEK POTANSİYELİMİ ÇIKARARAK VERİMLİ BİR HAYAT YAŞAMAK

Bu yüzden nefes terapisi ve yaşam koçluğu alanında pek çok eğitim aldım. Fakat şu sıkıntı vardı:

 

Sabit gelire ölümüne bağımlıydım. Ancak böyle kendimi güvende hissediyordum.  Parasızlıktan kalp krizi geçirircesine korkuyordum. Daha çok kazanmak için daha çok çalışmam gerektiğini sanıyordum.

Elbette bu durum özgün yaratıcılığımla bağlantımı zayıflatıyordu. Gerçek potansiyelimi gösteremiyordum. Sıkışmıştım, ama çıkışı bilmiyordum.

Ve o an için nasıl yapacağımı bilmesem de şu güçlü niyeti koydum:

 

Refah içinde yaşadığım, potansiyelimi çıkardığım ve yaratıcılığımı kattığım kendi işimi kurmak. Ve ne oldu tahmin et?

 

Pazarlama müdürlüğü yaptığım son işimden kovuldum. Sonrasında sözde anlaştığım işlerin hepsi de son dakikada olmadı.

Cebimde birkaç ayımın giderlerini karşılayacak kadar param vardı. Kendimi süper güvensiz hissediyordum.

Bitkilere bayılıyorum. Onlara bakmak, her gün heyecanla çıkan yapraklarını hayran hayran izlemek günlük rutinlerim azasında. Evimde 70 tane bitkim  var:) Yani çocuğum.

Çok geçmeden niyetimin kıvılcımları gelmeye başladı...

Freelance yapabileceğim birkaç iş geldi. Böylece özel sektörde ruhumu öldürmek yerine, rahat ve huzur içinde yaşam ve nefes koçluğuma odaklanabildim.

 

İlk kitabım Proje Özgürlük’ü ve ikinci kitabım Her Gün 1 Adım- Hedeflere Ulaşma Rehberi'ni yazdım. 

Resim ve spora vakit ayırabildim. Ve zamanla uyurken de bana gelir getiren aktifler yaratabildim. Finansal zekamı geliştirdim ve öğrendiklerimi pratiğe dönüştürdüm.

Ama sana yolculuğumda her şeyin süper başarılı ve çok yolunda gittiğini söylersem bu yalnızca bir yalan olur. Sürecimin başları tamamıyla bir terördü.

O ay kiramı ve faturalarımı ödeyecek kadar para gelecek mi? diye ödüm kopuyordu. Kendimi süper başarısız sanıyordum. Ne iş yapıyorsun diye sorduklarında nasıl cevap vereceğimi bilemiyordum. Kendime güvenimin yerlerdeydi.

Seninle tüm samimiyetimle hikayemi paylaştım. 

Oradan her alanına bayıldığım hayallerimin hayatını yarattım. Bunlar için ne ailemden miras kaldı ne de başka birisinden finansal destek aldım. İyi ki böyle oldu. Çünkü şu an öğrencilerime bunun nasıl yapılabileceğini hiçbir şey havada kalmadan ve onları yormadan anlatabiliyorum.

Hayallerimizi gerçekleştirememekten yılgın hissettiğimiz, bunaldığımız, harekete geçmeyi erteledikçe ertelediğimiz dönemlerimiz olmuştur. Ama çözümü her zaman seçebiliriz.

tugcesabaz.png

Bence çözüm kendimize yatırım yapmak.

Bu ne demek? Potansiyelimizi çıkarmaya, bereket inancımızı geliştirmeye, yaratıcılığımızı artırmaya, enerjimizi yükseltmeye odaklanmak. Harekete geçmek.

Bir hayalin ve hedefin için şu olsun kesin başlayacağım dediğin olmuştur.

İşte o zamanlarda hep şunu hatırla: O zaman asla gelmeyecek.

Yarın değil. Şimdi, şuanda.

Kendin için harekete geçmeye “evet” diyorsan, lütfen bana instagram (@tugceyasamkocu) DM ya da mail (tugce@tugcesabaz.com) yoluyla ulaş. Kendinden bahset. Sana özel nasıl bir yol haritası çıkarabileceğimizi değerlendirelim. Hayallerini gerçekleştirme yolculuğunda seninle beraber yürümek bana çok heyecan veriyor. Başarabileceğini biliyorum.

DAHA DAHA BEN KİMİM
Hayatımda Bayıldığım 10 şey

1.

Organize etme ve temizlik. Evimin her tarafını temizlemeye, ütüleri yapmaya bayılırım.

Temiz ve ütülü çarşaflarda uyumak.

2.

Sabah kahvesi ve yanında tatlı bir şey yemek. Bu esnada şükürlerimi ve vizyonlarımı yapmak.

3.

SPOR  SPOR SPOR. Cycle, koşu, kürek ve crossfit. Kasları esnetmek için ise pilates ve yoga.

4.

Yeşili çok severim ve evimde 40 a yakın bitkim var.

5.

Köpekleri çok severim. Henüz kendisi hayatıma girmedi ama can dostumun adı Şükrü olacak.

6.

Klasik müzik, özellikle modern minimal örnekleri dinlemeye bayılırım, Spotify’da (profil adım: tgcsabaz)dolu dolu listem var. 

7.

Gülmek ve ağız dolusu kahkaha atmak hayatımın vaz geçilmezidir. Ellen Degeneres hayranıyım ve Barked ise en sevdiğim instagram hesabı.

8.

Süper azimliyimdir. Ego dirençlerimden hep kolayca çıkmam 😊Ama asla vazgeçmem.

9.

Tayt ve spor ayakkabı en sevdiğim kıyafetlerim.

10.

Kırmızı oje ve kırmızı ruj bakımımın olmazsa olmazıdır. Diğer kozmetiklerimi kendim yaparım.

KOCAMAN TEŞEKKÜRLER!

Eğer buraya kadar okuduysan gerçekten ayırdığın zaman için çok teşekkürler. Umarım bu beraber oluşturacağımız samimi ve güven dolu bir ilişkinin nefis bir başlangıcı olur.  Ve bende senin hakkında bilgi edinmeyi dört gözle bekliyorum. Bunun en iyi yollarından biri mail listeme katılmak, instagramdan DM yazmak veya blog videolarımın altına gelişimlerini yazmak.

 

Bunun yanında instagram ve facebook ta da bulunuyorum.  Mail olarak her hafta yeni bir içerik gönderiyorum. Özel çalışmalar olduğunda bunun duyurularını yapıyorum. Bazen hassas durumlar olduğunda veya önemli bir şey olduğunda değişiklik olabiliyor. Ama ben her zaman buradayım.

 

Bunun yanında üç farklı sana ücretsiz eğitimim var. Bunun ana sayfada ve menüde bulunan ücretsiz eğitim seçeneklerine tıklaman yeterli. İlgili bilgiler sana mail yoluyla gelecek. Lütfen spam klasörlerini kontrol etmeyi unutma. 

Tekrardan sitemi ziyaret edip vakit ayırdığın için çok çok teşekkürler. İletişime geçtiğimiz için çok mutluyum ve gelişimlerini, a-ha noktalarını duymayı dört gözle bekliyorum.

Kalpten Kocaman Sevgilerimle,

Tuğçe

bottom of page