mailmunch-forms-widget-1001238
top of page

İŞ VE YAŞAM HEYECANINI NEDEN KAYBEDERSİN? 4 TEKNİKLE TEKRAR KAZAN!

Aklına farklı bir fikir gelir. Takip edersin. Hayatında yepyeni bir sayfa açarsın. Müthiş heyecanlısındır. İçin içine sığmaz. Yastığa kafanı koyduğunda gözüne uyku gitmez. Çünkü hayalini gerçekleştirdiğin için müthiş canlı hissedersin. Sabah heyecanla kalkarsın.

Ama zamanla şüpheler pörtlemeye başlar. Acaba ile başlayan cümlelerin çoğalır. Bence olmayacak çünkü diye aklından geçer. Streslenirsin. Her şey üzerine üzerine gelmeye başlar. Bırakmana ramak kalmıştır.

Tanıdık geliyor mu?
İşte bu esnada ilacını erken içmezsen hayallerini kolayca yok edebilirsin. Ve bunu asla istemem. Çünkü bu dünyadaki herkes kendi özgün imzanla gerçekleştirdiğin hayallerinden ilham almayı hak ediyor.


Web sitemin “Benle Tanış” bölümünü incelediysen görmüşsündür. Temizlik yapmaya bayılırım. Nerede toz, kıl varsa hemen temizlerim. Tuvaletleri çamaşır suyuyla yıkamadan duramam. Mis kokulu deterjanlara bayılırım. Ve hatta güçlü kirler için de özel temizlik karışımları yaparım.

Ve seninle kendi DİRENÇ ÇÖZ karışımımı paylaşacağım. Kullandıktan sonrada kendini ferahlamış ve mis gibi hissedeceksin. Ayrıca bu konuda derinleşmek istersen bu blog postum işine çok yarayacak!


1. İÇERİK-KABUL ET:


Hissettiğin değişimin bir parçası. Gelişirken ya da yeni bir şey yaratırken direncin olmamasını beklemek zaten normal değil.


2. İÇERİK-BAŞLANGIÇ KIVILCIMINI FARK ET:


Direncin en öz katmanına indiğinde bir inanca ulaşacaksın. Bunu geçmişinde herhangi bir zamanda aldın. Sana önceden hizmet etti. Ama artık desteklemiyor.


Mesela ben paranın gelmeyeceğine dair bir güvensizlik hissediyordum. Bu da ne zaman para harcasam kalp krizi geçirecek gibi endişelenmeme neden oluyordu. Sonra bu inancımı neden aldığımı gördüm. Aslında geçmişimde belli bir finansal özgürlüğe ulaşmamda desteklediğini gördüm. Ama artık hayatıma daha çok para çekmenin önünde duruyordu. Sonra hissettiğim param ya giderse korkusuna teşekkür ettim ve beni destekleyen “parayı çeken benim, kendime güveniyorum” inancına dönüştürdüm. Ve direncimi doğuran başlangıç kıvılcımı çözülmeye başladı


3. İÇERİK-BÜYÜK VİZYONUNA ODAKLAN:


Hedefini gerçekleştirdiğinde, vaz geçmeden yoluna devam ettiğinde sen ve çevren büyük resimde neler kazanacak?


Mesela her hafta web sitemin blog bölümünde yeni içerik paylaşıyorum. Bazen her şey üstüme geliyor. Bırakmak istiyorum. Hemen kendime senin hayallerinin gerçekleşmesine destek olduğumda oluşacak anlamı hatırlatıyorum. Maillerime nazikçe geri dönüp, teşekkür etmeni ve kutlama mesajlarını gösteriyorum. Senin hayallerini gerçekleştirmenden başkalarının hayatında oluşacak zincirleme iyileşmeyi düşünüyorum. İşte böylece devam edecek gücü yeniden yakalıyorum.


Bu anlamı keşfetmekte ekstra yoğunlaşmak istersen bu blog postuma bir bakmanı tavsiye ederim.


4. İÇERİK-BAŞARILARINI KUTLAMA:


Her şey üzerine geldiğinde tekrar devam edecek gücü önünde ne kadar yol olduğuna bakarak bulamazsın. Bu gücün kaynağı en küçük başarını bile kutlamanın içinde. Profesyoneller sonuca değil yolculuklarındaki öğrendiklerine odaklanır. En küçüğünü bile listele. “wayyy neler yaptım” efektiyle kendini kutladığında azmin tekrardan canlanacak.


Mesela postumu incelerken direncini fark ettin ve değiştirmeye karar verdin. Aksiyona geçtin. İşte bu alkışlarla kutlanacak bir şey!


Bakış açını geniş tut. Attığın en minik nano adım bile kutlanmayı hak ediyor.

Evet DİRENÇ ÇÖZ karışımım bu şekilde. Öyleyse şimdi seni duyma zamanı. Bu posttan aldığın en büyük “Ayyy bunu duymak çok iyi geldi,” noktan ne? Senin direnç hissettiğin konu ne? Neler yapıyorsun? Kendi yöntemlerin var mı hadi paylaş…Ayrıca Güzel haber ise 30 günde direncini yönetmeyi öğrenebilirsin, heyecanını ve enerjini tekrar yükseltebilirsin.


Proje: Hayallerini Gerçekleştir online eğitimimde odağını profesyonelliğe geçirmeni ve direnci yönetmekte ustalaşmanı sağlayan 30 farklı video bulacaksın. Hem de videolara hayat boyu erişimin olacak. Böylece direnç ne zaman gelse, sen nasıl yöneteceğini ve profesyonelliğe nasıl geçeceğini bileceksin. Kendine bu yatırımı yapmayı seçiyorsan BONUSlar ve detaylar için buraya tıkla!
Eğer çevrende iş ve hayat heyecanını kaybedenler varsa onlar da zor zamanlar geçiriyorsa lütfen bu postu sayfanın üstünde ve altında bulunan işaretlerine tıklayıp onlara da gönder.Böylelikle sağlıklı ve üretken hissetmeleri için onlara da yardımcı olabilirsin.


Web sitemde olduğun için, bunu okuduğun için, izlediğin için ve paylaştığın için çok teşekkürler.Ayrıca bu açıdan daha çok pratik istersen buraya tıklayarak hazırladığım ücretsiz online eğitime dakikalar içinde sahip olabilirsin.Hep hatırla sen çok önemlisin ve değerlisin. Ve kendine özel rengi katarak gerçekleştirdiğin her hedefinle başkalarının hayatı daha anlamlı ve güzel olacak.

Haftaya "Hayallerin Cepte Perşembesi"nde görüşmek üzere!


🧡

Tuğçe
75 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page