mailmunch-forms-widget-1001238
top of page

PARANI İSTEMEKTEN NEFRET Mİ EDİYORSUN? 5 STRATEJİYLE ÖDEMELERİNİ KOLAYCA AL

Yaparken zamanın durduğu, tutkuduyduğun bir ilgi alanın varsa bunu işe dönüştürmek istemen son derece normal.

Ama bu noktada garip bir inanç sistemi devreye girebiliyor. Şu soru zihinlerde fink atabiliyor:


Bundan nasıl para isteyeceğim?

Verdiğin hizmet karşılığında paranı istemen sıkıntı mı? Ödeme yapıldığında rahatsız oluyor musun? İnsanları aldatıyor gibi hissediyor musun? Fiyatın sorulduğunda ezilip büzülüyor musun?

Bunlardan bir veya fazlasına cevabın ‘evet’ ise bugünün blog postu tam sana göre. Çünkü paranı rahatça istemen ve ödemelerini şıp diye alman için 5 strateji paylaşacağım.

Seneler önce özel sektörde marka yöneticiliği yaparken aynı zamanda Proje Özgürlük kitabımda da bahsettiğim gibi hayatımı 180 derece değiştirmeme yardımcı olan nefes terapistliği yapıyordum. Nefes seansımın ücretini söylerken hep ezilip büzülüyordum. “Kesin çok fazla gelecek” diye içimden geçiriyordum. Verdiğim hizmete güveniyordum ama bedavacı sinekleri durmuş yemek gibi çekiyordum. Onca zaman aldığım eğitime, deneyime, zamana, maddi-manevi efora taktir almamak çok rahatsız ediyordu.

Aynı senaryo kariyerim boyunca devam etti. Ta ki, birazdan paylaşacağım 5 stratejiyi hayatımda özümseyene kadar.

1.STRATEJİ: VERDİKLERİNİ YÜCELT


İlk önce hizmetine dair bakış açını değiştirmeliyiz. Şunu hatırla biz deneyimleyeceklerimiz ve elde edeceğimiz sonuçlar için ödeme yapıyoruz.


Yani odağın hizmetinle/ürününle müşterilerine hangi çözümler sunduğunda ve ne tarz güzellikler katacağında olsun.


Kendi ürününü/hizmetini, hayal ettiğin işini veya yaptığın işini (illa kendi işin olması gerekmez) analiz et. Hangi değerleri ve katkıları katıyorsun listele. Kendine her gün hatırlat.


Sen çıkardığın listedeki her maddeye kalbinden değer verdikçe, önemsedikçe sana bu değeri vermeye, yani karar verdiğin tutarı ödemeye dünden razı müşterileri çekeceksin.

2. STRATEJİ: ÖDEME ALMAK BEREKET VERMEKTİR