mailmunch-forms-widget-1001238
top of page

KBB TEKNİĞİYLE 2021HEDEFLERİNİN GERÇEKLEŞME ORANINI ARTIR

2021 başlarken evet bu yıl farklı olacak diyebilirsin. Ama her sene olan şey bu sene olmasın: Belli bir müddet geçtikten sonra eski düzene dönmek. Şubat ayında hedeflerinin bir-ikisini bırakmak. Mayıs ayında da sanat eseri gibi oluşturulan hedef panolarından vaz geçmek. Ama KBB tekniğiyle 2021 hedefleirnin gerçekleşme oranını artırman mümkün!


Ben buna patinaj sendromu diyorum. Yani aynı araba çamura saplandığında teker dönse de bir türlü ilerleyememek. Patinaj sendromu sen kendini tükenmiş hissedene kadar devam eder. Kalkacak gücü bulduğunda da fark edersin ki yine aynı yerde debeleniyorsun.

Evet 2020’de çok fazla şey oldu. Ve belli açılardan da hayat böyle. Ama deneyimimiz böyle olmak zorunda değil.

Genel problem hedefleri gerçekleştirme becerinle alakalı değil. Elbette aklına ne koyarsan yapabilirsin.


Asıl problem hedeflerimizi yazarken gösterdiğimiz tutumda.Aynen Noel babaya hediye listesini yollayan çocuk gibi oluyoruz.


Sevgili Noel baba, bu yıl bana bir ipad, playstation, disneyland seyahati, bir midilli….. ve bir de unicorn.


Ve liste gittikçe uzar.


Hedef listelerini dilek listesi gibi yapmak kendi omuzuna taşıyabileceğinden fazla yük eklemekten başka bir şey değil. Ama KBB tekniğiyle hedeflerini gerçekleştirme konusunda stratejik olabilirsin. Uyumlu mu değil mi anlayabilirsin. Böylece riski azaltıp fırsatı artırabilirsin.


Öncelikle KBB nin açılımı Kulak Burun Boğaz değil. Koru-Bırak-Başla


1-KORU:

2020 de yaratmak istediğin hayatı neler destekledi? Belki karantina esnasında edindiğin yeni bir hobi. Belki de işle ilgili bir şey. Belki de ailenle ya da sevgilinle yoğun vakit geçirmek seni sevgi dolu ve güçlü hissettirdi.

İşte bunlar 2021 e senle girecek şeyler.2.BIRAK:


Hangi açılardan 2020 yaratmak istediğin hayatı desteklemedi? Belki sağlığın, beslenme düzenin, stres seviyen, çalışma ortamın.


İşte bunlar 2021 de değiştireceğin şeyler


Ve son olarak,3. BAŞLA:


2021 de hedeflerini gerçekleştirmek için ne yapmaya başlayacaksın?


İşte bunlar ne olursa olsun yapmaya devam et listende olan şeyler.


Ve her ne hedef koyarsan koy dikkat etmen gereken tek şey pratik, başarılabilir ve seni tüm sene boyunca destekleyen cinsten olması.


İşte bu kadar basit-KBB


Yeni yıl için her zaman başarmak ve yolundan ilerlemek için heyecan duyduğun bir hedef koymak harika olur. Çünkü şartlar ne kadar değişse de o yoldan sapmazsın.

Ve özellikle patinaj sendromuna yakalandığını hissederken.


Ve şimdi sıra sende hadi paylaş patinaj sendromuna nerelerde yakalandığın, neleri 2021’e götüreceksin ve neleri bırakacaksın?Ve 2021'ini startejik planlama ve netleşme konusunda kararlıysan 2021'i planlama klavuzum çok işine yarayacak! Sahip olmak için buraya tıkla!


Ve bu blog sana ilham olduysa, ilham olacağını düşündüğün başkalarıyla da paylaşırsan dünyalar benim olur!


Ve bir sonraki bölüme kadar motive, odaklı ve kendi hayallerini yaratma gücüne inancın tam kal.Haftaya görüşmek üzere!


🧡

Tuğçe
112 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page