mailmunch-forms-widget-1001238
top of page

2021 DEĞİŞİM ZAMANI mı? HEDEFLERİNİN RİSKİNİ BU TESTLE ÖĞREN VE AKSİYONUNU BELİRLE!

2021 geldi çattı. Pek çok hedef koyduk. Ve geçen 2020’den sonra artık gereksiz riskler alma zamanı hiç değil.


Ve kimse risk almayı sevmez. Ayrıca bende güvenli kıyılardan yürümeyi seven bir kızım. Mesela kendi işimi kurma aşamasında da asla her şeyi bırakıp hemen artık kendi işimi yapıyorum demedim.


Hep özel sektördeki işimi yapıp, ek işlerimi yapıp, aynı zamanda da kendi işimin işlerini yönetmeyi seçtim. Evet bu sebeple çok uzun zaman aldı. Ama en büyük artısı ise minimum stresti. Çünkü finansal kaygım yoktu. Her ay sabit gelen gelirim vardı. Böylelikle ideal müşterilerime nasıl katkı yapabileceğime süper rahat odaklanabildim. Ve en sonunda da artık kendi işim o kadar büyüdü ki, zaten enerjim de özel sektörden koptu. Yalnızca kendi işime odaklanmaya başladım.
İş dünyasında veya hayatta garanti yok. Hep eğitimlerimde bunu söylüyorum. Ama garantisi olan bir şey varsa bu da kendimin odağı. Odağımı hedeflerime ne kadar

saplarsam o kadar riski azaltırım. Bunun için yaptığım tek şey riskimi birazdan paylaşacağım teste göre hesaplamak ve stratejik yol haritamı çizmek.


Ama önce gündeme bir bakalım. Sonuçta 2020 HERŞEYİ DEĞİŞTİRDİ.


Peki ya bu değişim aynı zamanda bir fırsat da getirdiyse. Yani “yeni normal” denilen şeyden çok daha iyisini yaratma fırsatı varsa?

Ve bunu okuyorsan kesin fırsatları seçtin. İster akıntıya karşı yüz ya da kürek çek veya akıntıyla beraber kolayca ilerle….

Her iki yönde de ortada risk var.

Ve emin ol konfor alanının dışına çıkma korkunu anlıyorum. Bu korku gerçek. Sonuçta kimse gereksiz, saçma sapan bir risk için bunu bırakmayı istemez. Ama konfor alanının dışı fırsat ve gelişim için bir çağrı.


Benim işim senin hayallerinin işini ve hayatını yaratmana destek olmaksa bunun içinde riskini hesaplamayı öğretmek de var.


Ve şimdi 3 sorudan oluşturduğum çoktan seçmeli testimle hepsini hesaplayabileceksin. İlerlemeye hazır mısın? Hadi başlayalım.


1) 2021’de gerçekleştirmek istediğin hedeflerin net mi? Yol haritan, aksiyon adımların ne kadar belirgin?


a-Hedeflerimi koydum ama bunu aksiyon adımlarına nasıl dökeceğimi, hayatımda neleri değiştirmem gerektiğini bilmiyorum.


b-Ne yapmak istediğimi biliyorum. %10-15 önümü görüyorum


c-Analizimi yaptım, her şey net, hadi hemen aksiyona geçelim


2) Hedeflerine adanmışlığın ne durumda?


a-Hedeflerimi gerçekten başarabilir miyim diye merak ediyorum


b-Bunun için ne gerekiyorsa yapacağım, kapana kısılmaktan korkmuyorum


c-Kendimi %100 adadım. 2021 kesin benim yılım. Oyun bu sene değişiyor


3) Hedeflerini gerçekleştirmekten seni aslında neyin alıkoyduğunu düşünüyorsun?


a-O kadar çalışıp, uğraşıp gerçekleştirememekten.


b-Konfor alanımın dışına çıkıp başaramamaktan. Başkalarının onayını alamamaktan.


c-Önüme ne çıkarsa çıksın gerçekleştirebileceğimden emin değilim.


Hadi verdiğin cevaplara göre skorunu topla. Tüm a’ların 5 puan, tüm b’lerin 10 puan, tüm c’lerin 15 puan değerinde.


Ve sonuç:… 10-20 arasındaysa


Hedeflerini gerçekleştirme yolculuğu senin için büyük risk. Ama biliyorsun; adanırsan her şeyi gerçekleştirebilirsin. Evet bazen başarı hikayeleri gerçek olamayacak kadar güzel gelebiliyor. Ve hedeflerini gerçekleştirebileceğine emin değilsen tek yapman gereken ilk olarak bakış açını değiştirmek.


2021’de farklı sonuçlar istediğin için bu bloğumun bu noktasına kadar geldin. Ve şunu hep h


atırla farklı sonuçlar farklı seçimler gerektirir. Ben sana inanıyorum. Kesinlikle hepsini yapabilirsin.


… Sonuç 21-30 arasındaysa


Cesaret var ama birde kendine güven eksikliği var. Şunu fark et: Kaybetmekten korkmak pek

çok kişiyi hayalleri doğrultusunda ilerlemekten alıkoyan şeydir. Ve kendine %100 güvenmek peri masalı gibi gelse de, ilk başta denemeye cesaret etmek gerçekten fark yaratıyor.


Ve şunu hatırla ben her zaman seni konfor alanının dışına çıkmakta desteklemek için buradayım.


31-40 arasındaysa


Hedeflerin cepte!


Yani onları gerçekleştirmeye dünden hazırsın. Sürecin, stratejik yol haritan net. Belki arada hafif endişe kıvılcımları pörtlüyor. Ama hep söylediğim gibi bu dünya tüm hedeflerini gerçekleştirmenle yaratacağın önemli farkı hak ediyor.


Ve sonuç hangisi olursa olsun senin finansal ve iş hedeflerini gerçekleştirmeni %100 destekleyebilirim. Bunu çok istiyorum. Çünkü sen hedeflerini gerçekleştirdikçe bu dünyaya öyle güzel bir enerji yayıyorsun ki, öyle güzel katkıda bulunuyorsun ki, tüm gezegen şahane hale bürünüyor.


İşte bu yüzden seni İŞ+PARA+MOTİVASYON WEBİNAR SERİME davet ediyorum. Ocak sonunda gerçekleştireceğim bu webinarlara hala katılmadıysan katılanların şu yorumlarına bir bak. Sende bu değişimi hak ediyorsun.

Bonuslar ve tarihler ve detaylar veee en önemlisi kontenjan dolmadan kayıt için buraya tıklayabilirsin.Öyleyse şimdi senden duyma zamanı. Yeni yıl hedeflerin neler? Ne kadar risk taşıyorlar. Bu riski azaltmak için neler yapacaksın? Hadi paylaş.


Vee eğer bu bloğum sana ilham olduysa ilham olacağını düşündüğün arkadaşlarınla da aşağıdaki paylaşım düğmelerine tıklayarak paylaşırsan dünyalar benim olur.
Burada olduğun ve bu güzel topluluğun büyümesine yardımcı olduğun için çok teşekkürler. Ayrıca 9 Ocak Cumartesi günü düzenlediğim yeni yıl hediyesi ücretsiz “spor+nefes+meditasyon etkinliğime” de katılıp enerjini yükseltmek istersen buraya tıkla ve formu doldur.


Haftaya yine görüşmek üzere!


Tüm kalpten sevgilerimle,

Tuğçe

💖100 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page