mailmunch-forms-widget-1001238
top of page

HEDEFLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEYE BAŞLAMAKTAN SENİ ALIKOYAN NE? 4 MANTRA ile HAREKETE GEÇ!

2021’in ilk ayı bitti bile. Bu sene taptaze, heyecan dolu yenilikler harika gider değil mi? Yapmak istediğin bir proje mi var? Bu yenilik belki kendi işini kurmak? Belki finansalını pozitif sıçratacak bir girişim. Belki kitabını yazmak. Belki de kendi web siteni yapmak.


Peki bunları düşündüğünde hafif bir suçluluk, korku ve endişe kokteyli önüne geliyor mu?


Eğer öyleyse sebebi şu:


Hareket motivasyonun yerinde yeller esmesi. Kendine inancın ve güvenin şu aralar “stokta kalmadı” uyarısı veriyorsa bu bloğum tam sana göre.


Çünkü hedeflerini gerçekleştirmeye başlamamanın ardında yatan sinsi oyunları ve seni harekete geçirecek 4 mantrayı öğreneceksin.

Öncelikle bu durumun oyun kurucusu korku. Evet bu doğru. Bir şeyden korkuyoruz. Belki yetersiz görünmekten. Belki hata yapmaktan. Elimizdekileri kaybetmekten. Ya da onca çabamızın boşa çıkmasından.

Korkuyu bırakmak, yetersizlik endişesini bitirmek,

kendine güven pompalamak için istediğin bilinç altı çalışmasını, aile dizimini, X-Y-Z koçluğunu ya da healing yöntemini al. Ama sonuç şu olacak:


Mutlaka bir faydasını görmek, ama daha çok da zamanını kaybetmek. Çünkü korkunu ve endişeni analiz edip nötralize etmeye çalışmakta bir momentum yok. Örneğin neden sudan korktuğunu araştır, bul. Ama ayağını denize, havuza sokup yüzmeye başlamadığın taktirde sonuç pek değişmiyor.


Ayrıca yeni bir şeye başlama korkusu bu hayat boyu devam edecek. Çünkü yaşarken önüne sürekli yeni pencereler açılacak. Her yeni pencereden baktığında da yeni bir korkun, yeni bir endişen pörtleyecek.


Hareket enerjisinin olduğu yerde değişim vardır. Bu yüzden her yere yapıştıracağın, 10 kaplan gücünde dönüştürücü 4 mantradan birincisi şu:


1.MANTRA-HAZIR OLMADAN BAŞLA


Hedeflerini gerçekleştirme yolculuğunda elbette hata yapacaksın. Elbette çuvallayacaksın. Bu beceriksiz olduğun için değil yalnızca bu işi yeni öğrendiğin için. Ve bir konuda seneler boyunca tecrübeli olsan bile yine de hata yapabilirsin. Yine yeni şeyler öğrenebilirsin, gelişebilirsin, projelerini daha yaratıcılıkla bitirebilirsin. Dolayısıyla yolun sonu yok.


İkinci etrafta yankılanan “a-ha” dedirten mantra ise şu:


2.MANTRA-ANANIN KARNINDA ÖĞRENMEDİNBu ne demek? Bir şeyi ilk defa yapıyorsun elbette 35 senedir yapanlar kadar süper olmayacak. Ama kendine takılmış plak gibi “yeterince iyi değilim” diye tekrarladığında, yaptığın tek bir şey şu:


Varmak istediğin nokta her ne ise, oraya ulaşma girişimini kutla, cesaretini kutla. Bunlar zaten başlı başına ayakta alkışlanası şeyler. Diyelim bir şey yolunda gitmedi. Ne olacak ki, ertesi gün daha iyisini yaparsın. Sen emek verdin. Önemli olan bu.


Ben hayatımdaki, işimdeki, evimdeki her konuda süper estetik ve kusursuz görünüme önem veririm. Yatak örtüsünün iki yandan eşit oranda sarkacak şekilde serilmesi, mutfak dolabında bardakların simetrik dizilmesi, tabloların ölçülü ve simetrik duvara asılması. Hizmetlerimde de kendimin almayacağı bir ürünü asla sunmam. Ne üretiyorsam üreteyim kalite önceliklidir.

Ama burada büyük bir FAKAT var….


Kaçırırsan seni bitirecek bir çizgi.


Ne yaparsan yap özenmek evet çok motive edici. Sonuçta elinden ne çıkarsa çıksın yüksek enerjide oluyor.


Ama mükemmeliyetçilik hedef gerçekleştirme dünyasında felçten başka bir şey değil. Çünkü öyle bir nokta yok.


Sonuçta “Mükemmel Olmuş” standartı herkese göre değişir.


“Yeteri kadar iyi değil” diyerek yerinde sayma döngüsünü bırak.


Özenerek üret elinden geleni yap. Çıkan sonuca güven. Öğren ve kendini geliştir. Bir sonraki sefer daha iyisini yap.


İşte bu kazanan tutumudur.


Ökse otunun altında hedeflerinle öpüşürken fonda çalan 3. mantra ise şu:


3.MANTRA-MÜKEMMELLİK ÇIKMAZ AYIN SON ÇARŞAMBASI GELEN BİR MİSAFİRDİR. ONU BEKLEMEDEN İLERLEMEK İSE KAZANMAKTIR


Ayrıca seni hedeflerini gerçekleştirmen konusunda sana stratejik yok haritası sunacak, tuzakları gösterecek ve motivasyonunu artırmana destek olacak eğitimlere katıl, gruplar kur ve topluluklara dahil ol . Bu çok önemli. Çünkü motivasyonun, kendine inanman yolculuktaki benzinin. Bu ortamlarda herkes aynı odakta olduğu için topluca yaratılan bu enerji sana roket yakılı gibi gelecek.


Veee 4. Mantra:


4.MANTRA-TUTTUĞUNU KOPARAN ZİNCİRİNİ KURAyrıca çok şanslısın. Şuanda bu bloğun içine dalarak bu zincirin birden fazla halkasını yaptın bile!


Her şeyden önce kendine baktığında;

· Kendin için neyin doğru olduğunu bilmiyorsan

· İşinde yeteneklerini çıkarmak ve fark yaratmak için nasıl bir stratejide ilerleyeceğin tamamen boşluksa

· Maaşın geldiği gibi gidiyor ve nasıl artıracağın konusunda bir fikrin yoksa

· Kendini kaybolmuş hissediyorsan

· Senden talep edilen her şeye evet diyorsan ve sen hep bir köşede kalıyorsanOrada bir dur. Çünkü 2021 senin zamanın. Ve bende sana bu konuda tüm bildiklerimi öğretmek için hazırım. Yani bu TUTTUĞUNU KOPARANLAR zincirini daha da güçlendirmeye.


26-27-28 ve 31 OCAK tarihlerinde İŞ+PARA VE MOTİVASYON WEBİNARLARIMI AÇIYORUM.
ELİNE ne geçecek?


 • Yeteneklerini ve güçlü yanlarını gösterdiğin işi nasıl bulursun ve eğer istersen nasıl kurarsın?

 • Maaşının sabitliğini bırakıp artan gelir nasıl yaratırsın?

 • Birinci sınıf bir hayata giriş biletin ne?

 • Adanmış, üretken, motive ve enerjik nasıl olursun? Hem de stresli ve belirsiz durumlarda

NASIL program?


Her ayrı webinar (İş, Para ve Motivasyon) şunları kapsar:


 1. 1.5-2 saat anlatım

 2. Anlatılanları pratik etmen için aksiyon çalışma kitapçığı

 3. Sürpriz bonus

 4. Kayıda hayat boyu ulaşım

 5. Soruların cevaplanması


Ve şu katılanların yorumlarına bir bak:


"Mevcut işimde çeşitli sıkıntılar yaşıyordum. Yapmak istediklerimi harekete geçirmek çok zordu. Kendimi yetersiz buluyordum. Ama iş webinarından sonra kendime geldim. Mükemmel bir Motivasyon koçu ve çok yüksek enerjisi var." Fatma Kocaali, Mali Müşavir, İstanbul
"İşimde kendimi gerçekleştiremiyordum. Saygı görmediğimi düşünüyordum. Özgüvenimi de kaybediyordum. En büyük kaygım başaramamaktı. Hayal kurup ümitlenip elimde patlamasıydı. Ama şimdi daha cesur ve atılıma hazır hissediyorum. Bir şeyler yapmanız gerektiğini bilirsiniz nerden başlayacağınızı bulamadığınız durumlarda, geçmekten korktuğunuz yollardan geçmiş birileri ile samimiyetle sohbet etmek kadar rahatlatıcı bir şey yok. Çok keyifli ve kaliteli bir pazar günü oldu benim için. Yürekten teşekkür ediyorum." Berna Akkaya, Memur, Ankara
"Para webinarı günümüz ekonomisinde sıkışıp kalmış herkesin katılmasını önerebileceğim bir eğitim. Eğitim öncesi finansal durumumla ilgili kendimi kaygılı hissediyordum. Hiç bir alışkanlığın bize yapışık olmadığını özümsemek kesinlikle iyi geldi bilincimi hemen değiştirmeye karar verdim :) Bu eğitimle kendinize izin verip her şeyi başka bir açıdan tekrar gözlemlemeniz en başta sağlığınıza sonra çevrenize fiziksel şartlarınıza yansıyacak. Denemelisiniz." Burcu, Sosyal Medya Yöneticisi, İstanbul

Rica Ederim!Evet benim bugün anlatacaklarım bu kadar. Şimdi ise sıra senin!


 • Şimdiye kadar başlayamadığın proje/iş/hedef ne?

 • Mükemmel olmayacak diye kendini nerede tutuyorsun? Neden korkuyorsun?

 • Hedeflerini gerçekleştirmek için yapacağın ilk aksiyon ne?


Lütfen bana yaz. İster DM ya da mail ya da buraya yorum.


Ve bu bloğum sana ilham olduysa aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayak çevrenle de paylaşırsan dünyalar benim olur.

Burada olduğun ve bu güzel topluluğun büyümesine yardımcı olduğun için çok teşekkürler.


Haftaya yine görüşmek üzere!


Tüm kalpten sevgilerimle,

Tuğçe

💖138 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page