mailmunch-forms-widget-1001238
top of page

BU AİLE RESTORANINDAKİ HER YEMEK ÜCRETSİZ VE ALABAMA’DAKİ HERKESİ ÜCRETSİZ BESLİYOR

Bu restoran küçük bir Alabama kasabasında. Nakit veya kredi kartıyla ödeme yapmıyorsunuz. Çünkü hiçbir yemeğin ve içeceğin bir ücreti yok. Önünüze konan her yiyecek ruhun bir yansıması. Yapılan her şey kalpteki sevginin bir göstergesi.


Florida sınırının yakınındaki Brewton’da Drexell Honeybee’nin yerinde, menü günlük olarak değişiyor. Ama daima güney mutfağının samimi seçenekleri var. Mesela kızarmış tavuk, mısır ekmeği ve kara lahana yiyebiliyorsunuz.
Peki bu yeri özel yapan ne?


Sonu gelmeyen güney misafirperverliği. Oraya yemek yemeye gelmiş kişinin cebinde hiç parası olmasa bile öğle yemeğinin nasıl ödeyeceğini düşünmek zorunda değil.


Yemeğin sonunda yaban mersinli pastanızı bitirdikten sonra ne oluyor?

Restoranın girişindeki kutuya ne isterseniz onu bırakıyorsunuz. Belki bazen bir avuç bozukluk, belki de kalpten bir teşekkürler, ellerinize sağlık notu.

Bu restoranın sahibi karı koca bir ekip. Lisa ve Freddie Thomas-McMilan. Ve restoranlarından hiçbir kar elde etmiyorlar. Bağışların hepsi ihtiyacı olanlara ücretsiz yemek pişirmeye gidiyor. Peki tüm bunlardan ne elde ediyorlar?


YALNIZCA KEYİF. YALNIZCA TARİFSİZ GÜZELLİKTEKİ SEVGİ VE ŞEFKAT. Ve tonlarca anlam.


Ve restoranın girişindeki bağış bölümü kapalı. Kimin ne kadar bağışladığını kimse bilmiyor. Umurlarında da değil. Ve teşekkürler notlarının her şeyden çok değerli olduğunu söylüyorlar.


Onlar için en büyük ödeme müşterilerinin karnını lezzetli yemeklerle doyurmak, onlara değer vermek, sevgiyle buyur etmek ve uğurlamak.


Lisa’nın her zaman çok büyük bir kalbi varmış. Yıllar boyunca bir yiyecek bankasını işletmiş. Evini ihtiyacı olanlara açmış. 2. sınıftayken ondan daha iyi bir sandviçi olan kız arkadaşı her gün onunla sandviçinin yarısını paylaşıyormuş. Lisa karşılığında da kendi fıstık ezmeli ve jöleli sandviçinin yarısını veriyormuş. Bugün yaptığının esinlenişi o zamandan başlamış. Sonra mahallesindeki yaşlı bir kadının kapısını çalmış. Ve yardıma ihtiyacı olup olmadığını sormuş. Yaşlı kadın yatak odasını düzeltmek için yardım istemiş. Lisa gayet güzel temizlemiş ve düzenlemiş. Kadın karşılığında tek parası olan 4 madeni bozukluğu vermek istemiş. Lisa kabul etmemiş. Çünkü yaşlı kadının parası olmadığını biliyormuş. Sonra bu iyilik hareketi seneden seneye büyümüş.

Lisa ve eşi Freddie’nin misyonları “Feed the Need” yani “İhtiyacı doyur.


Elbette pandemi sebebiyle restoranı işletmek biraz zorlaşmış . Ama bu Alabamalı muhteşem aileyi sevdikleri işi yapıp cömertliği paylaşmalarından alıkoymamış.

Ve Haziran sonunda COVID-19 dan etkilenenlere yiyecek teslimatına başlamışlar. Bağışlar biraz düşmüş. Ama eşiyle beraber kendilerine oluşturdukları emeklilik fonundan biraz buraya katmaya karar vermişler. Ve kapılarına gelen her insana hizmet vermeye devam etmişler.

İnanıyorum ki iyilik kolayca yayılır. İyilik güçlüdür. Sevgiden gelen iyilik dünyanın en kalp açısı etkisidir.

Biliyorsun ki web sitemde ve intagram hesabımda iyiliği yaymak, herkesin hayallerini gerçekleştirmesine destek olmak için pek çok ücretsiz içerik paylaşıyorum. Hepsi de samimiyetle kalbimden geliyor.Tutku duyduğun işi keyifle yapmak hayatını adeta bir çiçek bahçesine dönüştürüyor. Dahası Bu başkalarının da hayatını değiştiriyor ve dünyada önemli bir fark yaratıyor. COVID-19 ile birlikte her şey online’a kaydı. Ve online çalışmanın zaman ve erişim açısından artıları ortada.

Bu yüzden kendi online işini kurmak, bunun önünde duran sınırların üzerinde konuşmak herkesi bir sonraki adımına geçmesini müthiş destekler diye düşündüm.Seni 27 Ağustos Perşembe günü 20.30’da gerçekleşecek ücretsiz online işini kur eğitimime davet ediyorum. Katılım için lütfen linke tıkla. Ayrıca beni düzenli takip ediyorsan fark etmişsindir.

Sürprizleri çok seviyorum. Ve eğitimin sonunda tüm katılımcılara 3 farklı sürprizim var!


Bu haber senin de gözlerini doldurup ilham verdiyse, ücretsiz eğitimimin başkalarına da ilham olacağını düşünüyorsan lütfen sayfanın başındaki ve sonundaki ... şeklindeki paylaşım bölümüne tıkla ve çevrenle de paylaş, iyiliğin, ilhamın büyümesine katkıda bulun.


Öyleyse mantramızı yine tekrarlayalım:

İyi haber tez yayılır ! İyilik paylaştıkça çoğalır.

Haftaya yine görüşmek üzere!

🧡

Tuğçe
21 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Комментарии


bottom of page