mailmunch-forms-widget-1001238
top of page

LOTO KAZANAN ALTIN KALPLİ KADINLA TANIŞ

Bugünün iyi haberi ise Kansaslı bekar bir anne ile ilgili.

Onun için gerçek olmuştu. İyi şeyler onun da başına geliyordu.


Bekar anne cebindeki son 7$ ile markete gitti ve park alanında 1 $ buldu. Bununla bir piyango bileti aldı ve 100 $ kazandı. Artık şansı ona gülmeye başlamıştı.Çoğumuz bu kadar zor durumdayken 100$’ı cebe atar ve çocuklarına yemek alır, ihtiyaçlarını karşılar. Ama Shetara Sims öyle yapmadı. 12 yaşındaki kızı Rakiya’nın teşvikiyle tüm kazancını görev başında yaralanan Kansas polis departmanından bir polisin ailesine bağışladı.


Bunun anlamı onun için büyüktü. Çünkü 2012 yılında büyük kızı öldürüldüğünde Kansas polis departmanı ailesini ellerinden geldiği kadar desteklemişti.


CNN’e “Detektifler zorunda olmamalarına rağmen ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Bize baba, terapist oldular, her şeyimiz oldular,” demiş Shetara.

Ayrıca Shetara bununla öne çıkmak da istememiş. Polis departmanını aramış ve bu bağışı isimsiz yapmak istemiş. Polislere şuan Covid-19 sebebiyle işini kaybettiğini. Pek çok zorluk yaşadığını ama bunlara rağmen yaralanan bu polis memurunun ailesinin ondan daha fazla bu paraya ihtiyacı olduğunu söylemiş.


Polis onu vazgeçmesi için ikna etmeye çalışmış. Ama Shetara ısrarcıymış. Ne isimini, ne de numarasını bırakmış.


Polis departmanı onu bulup teşekkür etmek istemiş.


Polis departmanı Shetara’yı bulduktan sonra onun ailesini desteklemek için GoFundMe sayfasını kurmuş. Buna altın kalpli kadına yardım etme kampanyası demişler. $145,000 toplanmış.


Kendi yemeyip başkalarını düşünen Shetara ve Rakiya’nın nezaketi müthiş ilham verici. Bizi bir arada tutan şey bu. Shetara nın bağışı küçük gibi gelebilir ama bu insanların hayatına hiç tahmin etmeyeceği şekilde dokundu. Çünkü kendinden önce başkasını düşünmenin güçlü etkisini gösterdi.


Sen de iyiliğin parçası olmak ister misin? Derin nefes al ver. Ve sor, ben insanlığa, bu gezegene nasıl yardım ederim?


Ya da en basitinden bildiğin herhangi bir şeyi öğreterek bunu yapabilirsin.


Kadınları desteklemek için kurduğum Senin Rengin grubunda hem ücretsiz eğitimler alabilirsin, hem de kendi rengini başkalarına gösterebilirsin.
Detaylı bilgi için lütfen benimle bağlantıya geç. tugce@tugcesabaz.comVe yeni mantramız :

İyi haber tez yayılır !


🧡

Tuğçe
44 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page