mailmunch-forms-widget-1001238
 

TANIŞTIĞIMIZA AŞIRI MEMNUN OLDUM:)

 

Tekrar kucak dolusu hoş geldin!

SELAM,
SELAM,

Öncelikle paylaştıklarımı incelediğin ve hayallerini kendi özgünlüğünle gerçekleştirerek bu dünyayı çok daha ilham dolu bir hale getirmeyi seçtiğin için çok ama çok teşekkürler.

HER ŞEY

NASIL

başladı? 

 

Ben İstanbul’da doğdum ve büyüdüm. Daha küçük bir kızken içimde tutku kıvılcımlarını attıran iki konu vardı: İlki bale, ikincisi ise resim yapmak. Ancak bunların peşinden gidecek cesaretim yoktu. Daha güvenli alanda kalıp onay almayı seçtim. Üniversiteye gittim ve Kimya okudum. Üzerine MBA yaptım, pek çok sertifika ve eğitime katıldım. Amacım çok başarılı olmak,  daha çok onay ve taktir almaktı.

10 sene boyunca  ilaç ve dermokozmetik sektöründe çalıştım. Validasyon Analistliği ve Marka Müdürlüğü yaptım. Diyebilirim ki kendi ve çevremin zihnine göre ne kadar gereken adımları atsam da, alkışları toplasam da, ismimin öncesine titrileri taksam da içimdeki o boşluk asla dolmuyordu.

 

Zihnimdeki şöyle konuşmaya devam ediyordu: “Yetersizsin işte, potansiyelini asla kullanamıyorsun, kaçırdın her şeyi. Artık çok geç.” Sonuç ise tekrar yeni bir arayışa girme ve yine bir tatminsizlik durağı oluyordu.

 

Hayat gerçekten de o kadar anlamlı değildi.

 KENDİ GÜCÜMÜ

keşfettiğim an... 

Bir gün elime Rhonda Byrne’ın The Secret adlı kitabı geçti. O zaman şunu anladım. Ben bunların hepsini değiştirebilirim. Bunun için ne daha çok paraya ne daha iyi aileye, ne de daha iyi piyasa koşullarına ihtiyacım var.

 

Kendimin daha mutlu, daha kendine güvenen ve daha gücünü eline almış haline yolculuğum bu şekilde başladı:

  • Nefesi açarak fiziksel, zihinsel ve spritüel olarak yaşam kalitesini yükseltmeye dair eğitimler aldım.

  • Düşünce ve inanç sistemlerini değiştirme, bilinci eğitme, hayatı daha kaliteli alana geçirme, iş kurma ve bereket konularında pek çok eğitim ve workshopa katıldım.

 

 BURADA OLMAYI

neden seçtim? 

Çevremle bu değişim yolculuğumu paylaşmaktan müthiş keyif aldım. Onların öğrendikleri bilgilerle hayatlarını değiştirmelerini dinlemek ve kutlamalarını paylaşırken gözlerindeki pırıltıyı görmek benim için müthiş anlamlıydı. Kalbim mutlulukla doldu taştı.

 

Ve kaliteli yaşam koçluğu girişimimin temelleri böyle atıldı. Ve buna başladığımda ne ailemden gelen para, ne bankada gani gani birikmişler, ne hayallerimin işi ve evi vardı. Yalnızca öğrenme, değişim tutkum ve bunları paylaşmaya dair kalbimde sürekli güçlenerek yanan heyecan ateşi vardı.

Ve hayatımda çevreme daha çok vermek onların hayallerini gerçekleştirmesine, hedeflerini ortaya koymasına, hayallerinin gerçekleştirmesine yardımcı olmak için çalışmayı böylece seçtim.

Herkesin yalnızca kendisine özel bir kokusu, rengi ve sesi var. Bu özgünlüğü sunmak, hayallerimizi gerçekleştirmek bizim varoluşumuzun hakkı. Bununla bu dünya daha güzel.

Kendinizin bu imzasını yaptığımız her şeye attığımızda zaten dünyadaki herkesin yaşamının iyileşmesine yardım ediyoruz.

Çünkü hissettiğimiz sevgi ve ilhamın enerjisi zaten sunabileceğimiz

en büyük değişim gücü.

 

 HAYALLERİN BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ

ve yolculuğunda senin yanındayım! 

Kariyer

Kariyerini çok daha mutlu ve kendine güvenen biri olarak sürdürmene

 Hedefler 

Hayallerini, hedeflerini gerçekleştirmene, onlar doğrultusunda motive bir şekilde ilerlemene

Özgünlüğün

Gerçek potansiyelini, seni sen yapan özgünlüğü keşfetmene ve hayatını bu doğrultuda yönlendirmene

Hayat

Organize, planlı ve yüksek enerjili yaşamana, olanın senin için aslında nasıl işleyeceği bakış açısına geçmene

 %100 destek

için buradayım! 

 Ancak

Kendi

Değişimimizi

Öğretebiliriz... 

 Peki

Ben Neleri

Değiştirdim

ve sana öğretebilirim? 

 
İş Hayatı

Haftada 3-10 sa arasında çalışıyorum. Fazla çalışıyorsam yalnızca bu istediğim için oluyor. İşim zaten doğal hayatımda keyifle yaptığım bir şey.

Image by Marten Bjork

50 ve yukarısında çalışıyordum. Kimyager olarak çalışırken gelirimi artırmak için ekstra başka işlerde yapıyordum. Eve enkaz halinde dönüyordum.

Önce
Şimdi
Para

Hayallerimin bile ötesindeki rakamlar artık gelir haznemde yazılı. En karlı yatırım fırsatları bana geliyor. Uyurken bile para kazanıyorum.

Image by Alexander Mils

Maaşımı yetiştirmek için hafta sonları yalnızca makarna yerdim. 2-3 farklı iş yapardım. Evden dışarı çıkmazdım.

Önce
Şimdi
Kariyer

Kendi işimin patronuyum, her gün bir yenisini keşfettiğim potansiyelimle çevreme daha çok verebiliyorum. Daha mutluyum, daha çok gülüyorum.

Image by Arnel Hasanovic

Bir kuruma bağlı çalışıyordum ve bu alanda kendimi süper yetersiz hissediyordum.

Önce
Şimdi

Hayallerinin Hayatını Yaşamanı

beraber kutlamak için çok heyecanlıyım!

 

Çalışmalarım ise;

  • Hayallerinin müthiş değerli olduğu inancını

  • Senin müthiş önemli ve özgün biri olduğun bilincini

  • Pratik, tempolu yaşantıya uygulanabilen teknik ve bilgileri

  • Girişimci bakış açısını taşıyan uygulamaları

  • Espirili ve samimi anlatımı

  • Vee sana destek olmak için heyecanla atan bir kalbi

 

kapsıyor:)

12195029_10153391524523051_8910277262917
 

Ayrıca sitede senin yolculuğuna destek olmak için pek çok ücretsiz bilgi paylaşıyorum ve her hafta yenisi ekleniyor ve böyle devam edecek. Çünkü hayat verdiklerimizle daha anlamlı. Eğer sen de bu ilhamı başkalarına vererek bu enerjiyi büyütmek istersen lütfen çevrenle sen de paylaş.

BİRAZ DAHA KENDİMDEN  BAHSEDEYİM

Hayatımda Bayıldığım 10 şey

 

1.

Organize etme ve temizlik. Evimin her tarafını temizlemeye, ütüleri yapmaya bayılırım.

Temiz ve ütülü çarşaflarda uyumak.

2.

Sabah kahvesi ve yanında tatlı bir şey yemek. Bu esnada şükürlerimi ve vizyonlarımı yapmak.

3.

SPOR  SPOR SPOR. Cycle, koşu, kürek ve crossfit. Kasları esnetmek için ise pilates ve yoga.

4.

Yeşili çok severim ve evimde 40 a yakın bitkim var.

5.

Köpekleri çok severim. Henüz kendisi hayatıma girmedi ama can dostumun adı Şükrü olacak.

6.

Klasik müzik, özellikle modern minimal örnekleri dinlemeye bayılırım, Spotify’da (profil adım: tgcsabaz)dolu dolu listem var. Her ay yeni liste yaparım.

7.

Gülmek ve ağız dolusu kahkaha atmak hayatımın vaz geçilmezidir. Ellen Degeneres hayranıyım ve Barked ise en sevdiğim instagram hesabı.

8.

Süper azimliyimdir. Ego dirençlerimden hep kolayca çıkmam 😊 ama, hep çıkarım ve yeniden başlarım her şeye. Asla vazgeçmem.

9.

Tayt ve spor ayakkabı en sevdiğim kıyafetlerim.

10.

Kırmızı oje ve kırmızı ruj bakımımın olmazsa olmazıdır. Diğer kozmetiklerimi kendim yaparım.

Bunların ötesinde inanın benimde kendimi çok kötü hissettiğim, kendime inancımı yitirdiğim, ilham bulamadığım, her şeyin hiç değişmediği illüzyonuna kapıldığım, kimseyle konuşmak ve yataktan çıkmadığım günlerim oluyor. Çünkü bende insanım ve benimde zihnim, duygularım var. Egom var. Hep kendime o esnada şunu söylemeyi seçiyorum, ok hisset. Şu an bir şey değiştirmek zorunda değilsin. Hisset.” Yargısız bir alandan kendime baktığımda, deneyimlediğime baktığımda, her zaman hediyeler beni buluyor. Hayallerimin hayatına sahip ben olsam bu durumda nasıl davranırdım, nasıl bakış açıları geliştirirdim? Diye sorduğumda cevap kendiliğinden geliyor.

KOCAMAN TEŞEKKÜRLER!

 

New Room Mood Board (1).png

Eğer buraya kadar okuduysan gerçekten ayırdığın zaman için çok teşekkürler. Umarım bu beraber oluşturacağımız samimi ve güven dolu bir ilişkinin nefis bir başlangıcı olur.  Ve bende senin hakkında bilgi edinmeyi dört gözle bekliyorum. Bunun en iyi yollarından biri mail listeme katılmak veya blog videolarımın altına gelişimlerini yazmak.

 

Bunun yanında instagram ve facebook ta da bulunuyorum.  Mail olarak her hafta yeni bir içerik gönderiyorum. Özel çalışmalar olduğunda bunun duyurularını yapıyorum. Bazen hassas durumlar olduğunda veya önemli bir şey olduğunda değişiklik olabiliyor. Ama ben her zaman buradayım.

 

Bunun yanında hayallerini gerçekliğe dönüştürmende temel bilgileri paylaştığım ses kaydımı indirmeyi ve gelişim takip çizelgeni ve defterini almayı unutma! Bunun için e-mail listeme kayıt olman yeterli.

Tekrardan sitemi ziyaret edip vakit ayırdığın için çok çok teşekkürler. İletişime geçtiğimiz için çok mutluyum ve gelişimlerini, a-ha noktalarını duymayı dört gözle bekliyorum.

 

Kalpten Kocaman Sevgilerimle,

Tuğçe